Czy myjki ciśnieniowe nadają się do mycia samochodu?

Mycie samochodu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że poprawia to kondycję lakieru i zwiększa ochronę przed korozją, zwłaszcza w sezonie zimowym. O czystość auta można zadbać nie tylko na myjni, ale również na własnej posesji, wystarczy skorzystać z myjki ciśnieniowej.

Czy warto zainwestować w myjkę ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa nie jest tanim sprzętem, ale bardzo szybko okazuje się niezwykle przydatna, dlatego wiele osób decyduje się na zakup takiego urządzenia. Do zastosowań domowych wystarczy prosta myjka ciśnieniowa o nieco słabszych parametrach, ale na msv24.pl znaleźć można także wydajne, wielofunkcyjne urządzenia, przystosowane do cięższych prac i bardziej wymagających powierzchni.

Na czym polega działanie myjki ciśnieniowej?

Po uruchomieniu myjka pobiera wodę przez wąż – podłącza się go do zewnętrznego źródła wody, np. w ogrodzie. Pompa myjki wytwarza wysokie ciśnienie, i właśnie ten silny strumień wody służy do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń z powierzchni. Do kierowania strumieniem wody służy lanca, można też dowolnie ustawiać ciśnienie robocze. Mycie najczęściej odbywa się tylko z samym użyciem wody, jednak gdy zabrudzenia są bardzo intensywne, do zbiornika myjki wlewa się specjalny środek czyszczący.

Myjki ciśnieniowe są na kółkach, co ułatwia ich manewrowanie, natomiast kabel zasilania jest na tyle długi, że nie powinno być problemu z podłączeniem urządzenia do źródła prądu. Wydajniejsze myjki przemysłowe mogą też być zasilane paliwem.

Czy myjka ciśnieniowa może posłużyć do mycia samochodu?

Jednym z głównych powodów zakupu myjki jest właśnie to, że da się z jej pomocą dokładnie umyć swój samochód. Ciśnienie wody jest wystarczająco duże, by sprawnie usunąć z auta wszelkie zanieczyszczenia: błoto, sól, śnieg, piasek, zabrudzenia organiczne. Długa lanca z odpowiednio dobraną dyszą dotrze do wszystkich zakamarków i skutecznie oczyści nadkola, progi czy felgi. Równie efektywna będzie myjka ciśnieniowa przy czyszczeniu motocykli, rowerów, maszyn ogrodowych albo rolniczych.

Myjka przyda się zresztą nie tylko do mycia pojazdów, ale też do czyszczenia narzędzi, mycia elewacji i okien, usuwania brudu z podjazdu, kostki brukowej i chodników, mycia rynien oraz dachu.